Intermarché jest w tym roku najaktywniejszą siecią handlową rozwijającą własne stacje benzynowe. Dotychczas oddała do użytku sześć nowych placówek, a do końca roku planuje otwarcie co najmniej dwóch kolejnych. Każda z nowo otartych stacji posiada w ofercie benzynę Pb-95 oraz Pb-98, olej napędowy, a także gaz LPG. Ponadto klienci mogą korzystać z dodatkowych usług, m.in.: kompresora do pompowania kół oraz odkurzacza. Mocną stroną stacji Intermarché jest niska cena i wysoka jakość oferowanych produktów. Paliwa dostarczane są przez spółkę J&S Energy, a ich jakość jest na bieżąco kontrolowana przez niezależne laboratorium, ponieważ stacje włączone są do monitoringu jakości paliw BAQ.

Dodatkowo przy stacji benzynowej w Śremie funkcjonuje czynny całą dobę sklepik o powierzchni 54 mkw. W sumie Grupa Muszkieterów ma już 11 tego typu placówek w Polsce, w ofercie których poza podstawowymi artykułami znajdują się produkty marek własnych Intermarché.

Stacje paliw budowane przy sklepach Intermarché to stały element strategii Grupy Muszkieterów, który zakłada uzupełnienie oferty jej sklepów. W ten sposób sieć oferuje swoim klientom kompleksowość usług. Docelowo stacje benzynowe funkcjonować będą przy każdym supermarkecie Intermarché, jeśli tylko ich uruchomienie będzie tam możliwe.