W dniu 26 sierpnia na I piętrze galerii otwarty został sklep Levi’s. W swojej ofercie posiada oprócz znanych i najbardziej popularnych spodni również t-shirty, koszule i swetry. Dodatkowym uzupełnieniem jest asortyment marek Lee Cooper oraz 4F.

Na II piętrze we wrześniu otwarta zostanie naleśnikarnia Nasz Naleśnik, mająca w swoim menu ponad 70 rodzajów naleśników słodkich i obiadowych. Będzie również oferować dostawy na zamówienie telefoniczne.

Galeria rozrywkowo – handlowa Focus Mall to obiekt zlokalizowany w centrum Rybnika. Zbudowana na miejscu starego browaru galeria, którą otwarto 5 września 2007 roku, to niemal 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji, oraz siedmiosalowe Multikino, zlokalizowane na drugim piętrze galerii.

Rybnicka galeria jest inwestycją firmy Parkridge Holdings, która działa w Polsce od 2003 roku. W tym czasie wybudowała cztery centra rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim), jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy oraz siedem parków logistycznych. Łączna powierzchnia projektów zrealizowanych w Europie środkowej i wschodniej to 754,6 tys. mkw., a wartość wszystkich zrealizowanych w Polsce inwestycji łącznie wynosi ponad 800 mln euro.

Plany inwestycyjne w Polsce obejmują budowę galerii handlowych w: Pile, Gliwicach, Jeleniej Górze, Starogardzie Gdańskim, Ostrowie Wielkopolskim oraz Tomaszowie Mazowieckim.