Salony sieci H&M oferują odzież damską, męską i dziecięcą. Firma powstała w 1947 r. w Szwecji i początkowo funkcjonowała pod nazwą „Hennes” (po szwedzku „jej”), oferując tylko ubrania dla kobiet. Po połączeniu z firmą Mauritz Widforss w 1968 r. w sprzedaży znalazł się również asortyment dla panów. Obecnie H&M ma prawie 2 tys. punktów handlowych w 38 krajach na całym świecie. Zatrudnia ponad 76 tys. pracowników. Najwięcej sklepów zlokalizowanych jest w Niemczech – 354. W Polsce działa obecnie 69 salonów, pierwszy powstał w 2003 r.

Galeria Chełmska to nowoczesna galeria handlowa, której budowa rozpocznie się wiosną 2011 r., a jej otwarcie planowane jest w roku 2012. Powierzchnia najmu to ponad 30 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 800 miejsc. W Galerii Chełmskiej znajdzie się 80 sklepów i punktów usługowych.
Koncepcja architektoniczna centrum opiera się na dwóch strefach handlowych: pierwszej, łączącej pasaże galerii handlowej i przestrzenie rozrywkowe z hipermarketem spożywczym, oraz drugiej, w pełni specjalistycznej strefy hipermarketu dom i ogród, w którym będzie mieściła się Castorama. Pod koniec lipca tego roku inwestor Galerii Chełmskiej złożył wniosek o pozwolenie na budowę.