Rozbudowa Centrum Handlowego Silesia jest 10 projektem realizowanym przez Erbud w segmencie dużych centrów handlowych w ciągu ostatnich trzech lat.

Firma Erbud SA funkcjonuje na rynku budowlanym od dwudziestu lat, powstała w 1990 roku w Toruniu. Jej założycielem był Eryk Jan Grzeszczak. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych Erbud. W maju 1991 roku do Eryka Jana Grzeszczaka dołączył drugi udziałowiec, Dariusz Grzeszczak. W 1996 roku stworzono pierwszy zagraniczny oddział spółki w Krefeld na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Od 2000 roku oddziały firmy powstawały również w Polsce, w takich miastach jak Warszawa, Rzeszów, Szczecin i Wrocław. W listopadzie 2006 roku Erbud Sp. z o.o. została przekształcona w spółkę akcyjną. Natomiast w maju 2007 roku trafiła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo–rozrywkowe. Na powierzchni 66 tys. mkw. znajdują się sklepy tak prestiżowych i unikalnych marek jak Armani Jeans, VJC Versace, Max Mara, Zara, czy Royal Collection. Silesia City Center to miejsce doskonale skomunikowane z całą Aglomeracją Śląską. Obecna oferta galerii to 250 sklepów, punktów usługowo–handlowych, kawiarni i restauracji.