Echo zbuduje outlet w Szczecinie

W szczecińskiej dzielnicy Prawobrzeże, przy drodze krajowej nr 10, w miejscu obecnego Centrum Handlowego PHS, Echo Investment wybuduje Outlet Park Szczecin. – Od czasu gdy powstała pierwsza koncepcja, dokonaliśmy profesjonalnej oceny zmieniającej się sytuacji rynkowej, w wyniku której uznaliśmy projekt centrum wyprzedażowego za trafiający w zapotrzebowanie i lukę rynkową w tym rejonie kraju. Ponadto uznaliśmy, że taki obiekt będzie stanowił korzystne uzupełnienie istniejącej oferty handlowej w tej części miasta – mówi Marcin Materny, dyrektor pionu deweloperskiego centrów handlowych w Echo Investment SA.
 
– Dysponujemy wyśmienitą lokalizacją, mamy zarezerwowane środki finansowe oraz współpracujemy z doświadczonymi w branży centrów wyprzedażowych zespołami projektantów i doradców. W Szczecinie wybudujemy pierwsze centrum typu outlet w województwie zachodniopomorskim – dodaje Materny.

Powierzchnia zabudowy inwestycji wyniesie ponad 30 tys. mkw. Pod najem przeznaczone będzie ponad 23 tys. mkw. Parking pomieści 1,4 tys. aut. Projekt nie zostanie jednak zrealizowany w całości. Jego budowę podzielono na trzy etapy. W pierwszej fazie pojawi się galeria handlowa o pow. najmu ok. 9 tys. mkw., w której znajdzie się 60 lokali handlowych. Drugi etap to 10 tys. i kolejne 4 tys. mkw. pow. najmu w fazie trzeciej. Łącznie w projekcie znajdzie się miejsce dla 120-130 najemców. Pierwsze prace budowlane deweloper chce rozpocząć już w styczniu 2011 roku, a gotowy obiekt udostępnić klientom w IV kwartale 2011 r.

Spółka Echo Investment nie zamierza poprzestać na realizacji jednego outletu w Szczecinie. To dopiero początek ekspansji firmy na tym perspektywicznym rynku. – Zamierzamy kontynuować program „Outlet Park” również w innych lokalizacjach – zdradza Marcin Materny.