Nowoczesny układ optyczny odczytuje kody kreskowego z prędkością 6,400 linii skanujących na sekundę, z sześciu stron naraz. W efekcie bez względu na to, w którą stronę skierowany jest i w jakiej pozycji znajduje się kod kreskowy, zostanie on szybko i sprawnie odczytany. Atutem Magellana 8500Xt jest innowacyjna szala wagowa All-Weighs, która umożliwia ważenie długich, masywnych i nieporęcznych produktów.

Opcjonalnie czytnik może być wyposażony w system dezaktywacji przywieszek EAS oraz system do rozładowywania kolejek Datalogic PreScan.

Wartości dodane Magellana 8500Xt to przede wszystkim narzędzia wspomagające proces zarządzania zebranymi wcześniej informacjami w celu zwiększenia wydajności i funkcjonalności punktu sprzedaży. Magellan 8500Xt to numer jeden wśród stacjonarnych czytników kodów kreskowych, dedykowanych dla handlu detalicznego pod względem: wykonania, niezawodności oraz dostępnych funkcji.

Urządzenia firmy Datalogic Scanning oferowane są na rynku polskim przez spółkę Koncept-L, która jest wiodącym na rynku polskim dystrybutorem urządzeń do automatycznego znakowania oraz identyfikacji towarów (Auto ID). We współpracy z partnerami, spółka Koncept-L świadczy usługi integracyjne, przeprowadza wdrożenia rozwiązań systemowych wspomagających m.in. logistykę i produkcję.