Emperia zakupiła wyprawki szkolne i przekazała je poprzez Fundację Emperia na ręce Bogusława Bernackiego, dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Zagłobie. Dary zbierali także pracownicy centrali spółek grupy w Lublinie. Łącznie Fundacja Emperia dostarczyła do Zagłoby w gminie Wilków setki zeszytów, długopisów, flamastrów, plecaków, książek, piórników, kredek i wiele innych potrzebnych uczniom przedmiotów.

– Wspólnie z pracownikami grupy reagujemy na potrzeby osób z naszego otoczenia. Musimy być z nimi w trudnych chwilach. Chcemy, aby dzieci z zalanych przez powódź terenów, mogły tak jak uczniowie z pozostałych obszarów Polski z radością i z pełnym plecakiem pójść do szkoły pierwszego września. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas wyprawki szkolne pomogą im to zapewnić – mówi Beata Wołodkiewicz z Fundacji Emperia.

Dodatkowo dziesięciu pracowników Grupy Handlowej Emperia, głównie ze spółki Stokrotka, pomaga w odnowieniu szkoły w Zagłobie. Od piątku do niedzieli będą odmalowywać i pomagać w umeblowaniu sal lekcyjnych. Projekt pomocy w ramach wewnętrznego konkursu wolontaryjnego dla pracowników „Pomóż z Emperią” sfinansowała Emperia. 

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno – chemicznych.