Plan rozwoju sieci franczyzowej Komfortu na 2010 rok, zakładający otwarcie 20 nowych placówek, osiągnął półmetek. Sklep w Malborku będzie 10 lokalizacją uruchomioną w tym roku. To zarazem 28 sklep franczyzowy sieci. Franczyzobiorców zachęcają wyjątkowo preferencyjne warunki, które obecnie spółka proponuje kandydatom. – Przede wszystkim umożliwiamy rozłożenie kosztów związanych z uruchomieniem sklepu na raty, a w przypadku otwierania kolejnego sklepu przez tego samego franczyzobiorcę, także anulowanie trzech ostatnich rat. W praktyce oznacza to zmniejszenie kosztów inwestycji nawet do 30 proc. i pozwala w krótszym czasie uzyskać zwrot poniesionych nakładów – mówi Anna Klinowska, dyrektor ds. rozwoju Sklepów Komfort .

Sklepy partnerskie powstają w miastach liczących 25-80 tys. mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości około 120 tys. zł i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym o powierzchni od 400 do 600 mkw. Opłata wstępna wynosi obecnie 15 tys. zł i w całości jest przeznaczana na pokrycie kosztów promocji otwarcia i tych związanych z uruchomieniem sklepu. Komfort nie pobiera opłat franczyzowych ani marketingowych.

Obecnie sieć Komfort liczy 151 sklepów, z czego w Polsce 116 sklepów własnych i 27 franczyzowych, 7 sklepów w Czechach i 1 na Słowacji.