25 sierpnia, w dniu otwarcia, tłumy ludzi oblegały Gemini od wczesnych godzin porannych. O siódmej rano, dwie godziny przed pozostałymi, otworzył się Media Markt. Klienci masowo kupowali laptopy i telewizory plazmowe, konsole do gier. Tłoczno było także w dwóch innych wielkopowierzchniowych sklepach Tesco i Castoramie oraz pozostałych prawie stu punktach handlowych i usługowych.

Sobotnia impreza odbyła się na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 23 przy ulicy Wojska Polskiego. Na scenie wystąpiły Sofa, Totentanz i gwiazda wieczoru Kayah. Wcześniej z energetycznym pokazem zaprezentowała się formacja taneczna Stowarzyszenia Tańca „Honorata”.

Przed koncertem na terenie galerii odbyło się pierwsze losowanie nagród w Loterii Gemini. Zwycięzcy wygrali telewizor LCD 40’’, laptopy oraz bony na zakupy. Losowanie głównej nagrody – samochodu osobowego Fiat Bravo będzie miało miejsce 2 października br. W losowaniu może wziąć udział każdy klient, który od 25 sierpnia do 2 października zrobi w centrum handlowym zakupy o wartości minimum 50 zł brutto.

Kolejną atrakcją była Moto Sobota zorganizowana już po raz czwarty przez Wydział Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie. Odbyły się powietrzne akrobacje na motocyklach i quadach prezentowane przez TMC Tarnów Motocross, "rajdowa ciężarówka" Andrzeja Świgosta, przejazd klubu motocyklowego Knight Ridres, parada Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów "Wataha" i tarnowskich miłośników "garbusów", prezentacja teamów rajdowych Gładysz Racing Team i Tarnów Racing Team. A ponadto pokaz sprzętu policji drogowej, samochodów rajdowych, wyścigowych i gokartów oraz symulacja akcji ratowniczej na miejscu wypadku drogowego.

– Chcemy, by nasze centrum było nie tylko miejscem zakupów, ale także pełniło funkcję przestrzeni, w której mogą dobrze poczuć się tarnowianie i mieszkańcy regionu, bo ta będzie dla nich atrakcyjna. Dlatego będziemy organizować więcej imprez o podobnym charakterze i aktywnie włączamy się w życie społeczności lokalnej – podsumowała Kinga Witek, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.