Regaty, których pomysłodawcą jest Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, odbywają się na specjalnie zaprojektowanych „łodziach” przypominających te, na których co roku walczą osady wioślarskie uniwersytetów Cambridge i Oxford. „Łodzie” wyposażone są w koła, a prędkość nadaje im siła mięśni członków ich załóg. – Regaty w Porcie Łódź to jedyna okazja, aby chwycić za ster nietypowej łodzi i zmierzyć się w sportowej rywalizacji o puchar i nagrody – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. – Wrześniowe regaty to symboliczne zakończenie sezonu żeglarskiego w naszym mieście – dodaje.

Dotychczas w regatach brali udział wyłącznie przedstawiciele środowiska akademickiego. Wrześniowe regaty w Porcie Łódź po raz pierwszy są skierowane do wszystkich chętnych, nie tylko studentów. – Łódź jest postrzegana jako miasto akademickie, ale to tylko fragment jej tożsamości – mówi Emilia Lange-Cichocka. – Regaty w Porcie Łódź to rodzinna akcja, podczas której chcemy propagować aktywne spędzanie wolnego czasu i ducha sportowej rywalizacji – tłumaczy.

Inwestorem i deweloperem projektu Port Łódź jest Inter Ikea Centre Polska, należąca do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.