– Moda męska cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Wejście do Fashion House w Sosnowcu marki Lavard, znanej z jakości ubrań, silnie wzmocni sektor odzieży męskiej w naszym obiekcie – mówi Monika Idźkowska, Asset Manager Polonia Property Funds.

Marka Lavard wywodzi się z Przedsiębiorstwa Produkcyjno Handlowego Gamatex, założonego w 1975 roku. Początkowo firma szyła tylko okrycia wierzchnie. Po przemianach ustrojowych w 1989 roku zaczęła rozszerzać asortyment oferowanej odzieży, dzięki czemu zyskała duże uznanie na rynku. Salony marki obecne są na terenie całego kraju.

Za komercjalizację obiektu Fashion House w Sosnowcu odpowiada dział leasingu Polonia Property Funds wraz z BOIG Property Consulting.

Właścicielem sieci Fashion House Outlet Centre jest fundusz Polonia Property Funds. Obecnie liczy ona 3 obiekty: Fashion House Warszawa, Fashion House Sosnowiec oraz Fashion House Gdańsk.

Pierwszy obiekt wchodzący w skład sieci Fashion House Outlet Centre otwarty został w lutym 2004 roku w Sosnowcu. W październiku 2005 roku zostało oddane do użytku centrum w Gdańsku, a miesiąc później w Piasecznie koło Warszawy. 
 
Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu to obiekt, którego powierzchnia wynajmu to 17 tys. mkw. W centrum działa 100 sklepów. Parking może pomieścić 1200 samochodów.