Sieć Martes Sport liczy 13 placówek

Wielkopowierzchniowe sklepy ze sprzętem i akcesoriami sportowymi Martes Sport, pojawią się w Galerii Victoria w Wałbrzychu (730 mkw.), Galerii Sanova w Przemyślu (470 mkw.) oraz w Agorze Bytom (650 mkw.).

Strategia rozwoju sieci Martes Sport zakłada otwieranie placówek w centrach handlowych zlokalizowanych w miastach z populacją od 50 do 200 tys. mieszkańców. Preferowana wielkość lokalu konceptu sieci to 300-600 mkw. powierzchni sprzedaży.

Martes Sport to sklepy sportowe wielko powierzchniowe od 330 do 2,2 tys. mkw., z markowymi artykułami sportowymi do uprawiania najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Oferta firmy skierowana jest do klientów wymagających, przywiązujących wagę do marki i jakości. Trafia w gusta zarówno wytrawnych sportowców, jak i tych, którzy dopiero szukają odpowiedniej dla siebie dyscypliny. Funkcjonalna i tematyczna organizacja działów sportowych w sklepie pozwala na łatwe zlokalizowanie poszukiwanego artykułu. Pierwszy sklep został otwarty w sierpniu 2005 roku w Czeladzi. Kolejne placówki powstały w Częstochowie, Bielsku-Białej (Sarni Stok), Rybniku, Zgorzelcu, Legnicy, Lubinie, Bielsku-Białej (Gemini), Iławie, Włocławku, Piotrkowie Trybunalskim, Suwałkach. Łącznie sieć sklepów w Polsce reprezentuje ponad 9 tys. mkw.