Stopa bezrobocia pod koniec lipca 2010 roku wynosiła 11,4 proc. W Płocku w tym czasie zarejestrowanych było prawie 7000 bezrobotnych osób – tym samym stopa bezrobocia w Płocku wyniosła 10,2 proc., czyli mniej niż ogólna krajowa. Jednak już w powiecie płockim w tym samym czasie stopa bezrobocia wynosiła 18 proc. (ludność powiatu płockiego to prawie 110 tys. osób). Liczba ludności Płocka nieznacznie przekracza 126 tys. osób. Z tego, jak podaje GUS, jedynie nieco ponad 50 tys. stanowią osoby pracujące.

Handel jest jednym z tych podmiotów gospodarki, które dają największą szansę na zatrudnienie. W Płocku w sekcji handel i naprawy zarejestrowanych jest ponad 2800 zakładów, czyli statystycznie dwa zakłady przypadają na 100 płocczan.

Galeria Wisła jest pierwszym nowoczesnym centrum handlowo – rozrywkowym regionu płockiego. Klienci galerii mogą wybierać z oferty ponad 120 sklepów i punktów usługowych. Dzięki połączeniu szerokiej oferty handlowej z funkcją rozrywkową centrum jest także doskonałym miejscem rodzinnego wypoczynku lub spotkań z przyjaciółmi w kinie, kręgielni, kawiarniach i restauracjach. Projekt i funkcjonalność obiektu zostały docenione przez grono międzynarodowych ekspertów poprzez nominacje do nagród Shopping Center Forum Awards 2009 oraz Europa Property CEE Retail Real Estate Awards.