Akcja antytytoniowa odbędzie się w godzinach 11.00 –17.00. Wolontariusze kampanii Help będą czekać na gości Parku Handlowego Matarnia w charakterystycznym pomarańczowo-niebieskim namiocie na parkingu. Tego dnia klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. – Badanie przy użyciu smokerlyzera trwa krócej niż pół minuty. To prosty test, który pozwala sprawdzić, czy i w jakim zakresie badana osoba ma styczność ze szkodliwymi substancjami obecnymi w dymie papierosowym – tłumaczy Andrzej Hantiuk, dyrektor Parku Handlowego Matarnia.

W sobotę takiemu badaniu będą mogli poddać się wszyscy chętni. Każdy uczestnik akcji Help otrzyma także poradę dotyczącą tytoniu i gadżety kampanii. Ponadto, każdy, kto zechce podzielić się swoją wskazówką, jak skutecznie walczyć z problemem tytoniu, będzie mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniach przed kamerą kampanii Help. Wskazówki nagrane przez uczestników akcji zasilą bazę wskazówek Europejczyków, dostępną na stronie www.help-eu.com.

Akcja w Parku Handlowym Matarnia będzie ostatnią w tym roku okazją, aby skorzystać z pomocy wolontariuszy „Help dla życia bez tytoniu”.

Park Handlowy Matarnia to centrum handlowe w Trójmieście łączące ofertę meblową i modową. Oferuje swoim klientom imponujący wybór produktów: zarówno mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, jak również mody.