Z danych międzynarodowej firmy Dive-AdHoc wynika, że salony Komputronik to najlepsze miejsce do kupowania sprzętu IT i elektroniki użytkowej. Zostały najlepiej ocenione przez tzw. tajemniczych klientów w ramach ogólnopolskiego badania przeprowadzonego metodą mystery shopping. W maju 2010 roku sprawdzano w ten sposób jakość obsługi w największych centrach handlowych w Polsce. Salony Komputronik otrzymały aż 93 punkty na 100 możliwych. To najlepszy rezultat spośród wszystkich sklepów, które znajdują się w czołowych polskich galeriach.

Komputronik SA należy do czołówki najszybciej rozwijających się firm z branży IT w Polsce. Zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników i osiągnęła w 2008 roku przychody roczne przekraczające 750 mln zł. Od lipca 2007 roku akcje Komputronika notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sieć sprzedaży firmy liczy już obecnie ponad 300 salonów. Klienci obsługiwani są poprzez sieć składającą się z salonów własnych, partnerów franchisingowych i sklepów Komputronik Partner oraz poprzez sklep internetowy www.komputronik.pl. 

Firma zajmuje się też produkcją i serwisem komputerów własnej marki – Komputronik SENSILO, Komputronik INFINITY oraz Komputronik PRO.

Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Karen SA, Benchmark Sp. z o.o. oraz KEN Technologie Informatyczne Sp. z o.o.