SNC jest firmą działającą na polskim rynku od 2000 roku. Siedziba firmy znajduje się w podkrakowskich Niegoszowicach. Podstawą działalności spółki jest sprzedaż detaliczna markowej odzieży, obuwia, biżuterii oraz kosmetyków znanych marek. Obecnie sieć posiada ponad 60 sklepów firmowych, a ich liczba ciągle rośnie. Sklepy zlokalizowane są głównie na terenach Polski południowej oraz wschodniej, często umiejscowione w dużych centrach handlowych. Aktualnie spółka rozszerza działalność w centralnej oraz zachodniej części kraju.

Galerię Handlowa Stokrotka została wybudowana przez lubelską spółkę Elpro. Obiekt liczy blisko trzy tys. mkw. powierzchni handlowej. W galerii działa supermarket Stokrotka (dwa tys. mkw.) oraz mniejsze placówki handlowe (m.in. Euro Apteka, Schlecker, Boti, The Trend House, kantor, salon optyczny, multiagencja ubezpieczeniowa, butiki z odzieżą, markową bielizną, upominkami). Storktoka należy do holdingu Emperia.

Carrefour jest francuską siecią hipermarketów i supermarketów. Powstał w 1959 roku. Pierwszy sklep został otwarty w miejscowości Annecy w 1963 roku. Wybudowano go na skrzyżowaniu pięciu ulic, stąd pochodzi nazwa Carrefour, która w języku francuskim "skrzyżowanie". Pierwsza placówka handlowa otwarta poza granicami Francji powstała w 1969 roku. W przypadku Polski, punktem wyjęcia do gwałtownej ekspansji na naszym rynku handlowym stała się Łódź. Tu, w 1997 roku, powstał pierwszy w kraju sklep.

Od momentu założenia Carrefour otworzył swoje supermarkety w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Sieć jest w związku z tym znaczącym pracodawcą. W skali globalnej w sklepach sieci Carrefour i centrach dystrybucyjnych znalazło zatrudnienie ponad 495 tys. pracowników w około 100 narodowościach.