Cubus jest jedną z największych skandynawskich sieci odzieżowych. Marka należy do norweskiego koncernu Varner Gruppen. Posiada 240 sklepów w pięciu krajach: Norwegii, Szwecji, Niemczech, Polsce i na Litwie. Firma istnieje od 1966 roku, a w naszym kraju obecna jest od 1996 roku. 

Pod koniec lipca Cubus uruchomił placówkę w CH Jantar w Słupsku. Kolekcje Cubus adresowane są głównie do kobiet młodych duchem, ceniących modę w połączeniu z wygodą. W koncepcie wyodrębniamy działy: damski, męski, dziecięcy oraz dział bielizny. Ubrania z oferty Cubusa przeznaczone są do noszenia zarówno na co dzień: odzież sportowa i casual oraz na wyjątkowe okazje: kolekcja wieczorowa ‘party’.

CH Alfa liczy trzy kondygnacje. Najemcami centrum są m.in.: Rossmann, Douglas, Atlantic, Big Star, Lara Fabio, Wójcik, Solar, CCC, Ryłko, Wojas, Happy Mum, Tatuum oraz Orsay. Operatorem spożywczym jest spółka Bomi. Zarządcą Alfa Centrum jest firma ECE – europejski lider rynku centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach w eleganckie, śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe, czy specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie już od 40 lat natomiast w Polsce już ponad 10 lat.