Rejestrator sieciowy serii 700 wykorzystuje nową platformę, całkowicie opartą na protokole IP, która obsługuje do 32 kamer sieciowych. Rejestrator hybrydowy serii 700 to zmodernizowana wersja sprawdzonej platformy hybrydowej firmy Bosch, stosowanej w rejestratorze hybrydowym Bosch Divar XF; obsługuje do 16 kamer IP i 16 kamer analogowych. Obydwa rejestratory serii 700 umożliwiają nagrywanie w czasie rzeczywistym i odtwarzanie z pełną rozdzielczością 4CIF oraz wykorzystują zaawansowaną technologię kompresji H.264 firmy Bosch.

Nowe rejestratory to wygodne, gotowe rozwiązania umożliwiające utworzenie średniej lub dużej sieci nadzoru wizyjnego bez komputera PC. Wszystkie czynności można wykonać za pomocą lokalnego interfejsu użytkownika, który zawiera łatwe w obsłudze narzędzie konfiguracyjne z funkcją automatycznego przypisywania urządzeń H.264. Pozwala to bardzo łatwo skonfigurować kompletny system IP bez konieczności indywidualnego adresowania poszczególnych kamer IP w sieci.

Rejestratory serii 700 są wyposażone w cztery dyski twarde w konfiguracji RAID. Dyski te są dostępne z przodu urządzenia, co ułatwia serwisowanie i umożliwia dodawanie nowych dysków lub wymianę na dyski o większej pojemności. Dzięki temu można elastycznie zwiększać wewnętrzną pamięć masową w zależności od potrzeb, aż do 8 TB. Ponadto interfejs (iSCSI) umożliwia połączenie z macierzą sieciowej pamięci masowej wideo. Pozwala to znacznie powiększyć pamięć (120 TB) w przypadku rozbudowanego środowiska telewizji przemysłowej z wieloma kamerami, w którym są wymagane wysoka rozdzielczość i duża liczba klatek na sekundę oraz długi czas przechowywania nagrań.

Rejestratory są także wyposażone w podwójny gigabitowy port sieciowy, który umożliwia tworzenie oddzielnych sieci — na przykład w celu przeniesienia przechowywanych nagrań wideo do innej sieci ze względów bezpieczeństwa. Oprogramowanie do rozpoznawania tekstu pozwala rejestrować tekst równocześnie z powiązanym z nim materiałem wideo. Jest to przydatne w przypadku integracji z systemem rozpoznawania numerów rejestracyjnych, takim jak Bosch REG-Sentry, wykorzystywanym na przykład do zarządzania parkingami, automatycznego pobierania opłat, kontroli przestrzegania ograniczeń szybkości, gromadzenia informacji statystycznych, nadzorowania granic i poszukiwania skradzionych pojazdów. System ten może być również użyty do zdalnego monitorowania punktów kasowych w celu kojarzenia danych dotyczących transakcji w punktach sprzedaży z nagraniami wideo. Ponadto rejestratory serii 700 można łatwo zintegrować za pomocą pakietu dla programistów Bosch Video SDK (Software Development Kit), z systemami zarządzania bezpieczeństwem innych producentów, na przykład z systemem kontroli dostępu lub systemem wykrywania włamań.