– Metro ma silną pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych i duże doświadczenie w zarządzaniu centrami handlowymi – mówi Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress.– Realizując strategię dalszego silnego rozwoju własnych centrów zlokalizowanych w całej Polsce postawiliśmy na współpracę z partnerem, który będzie aktywnie wspierał cele spółki – dodaje.

Galeria Piastów to pierwsze własne centrum handlowe Rank Progress otwarte w 2006 roku. Na 35 tys. mmkw. powierzchni jest ulokowanych prawie 100 sklepów sieciowych marek, restauracje, kawiarnie, pięciosalowe kino Helios, centrum fitness oraz kręgielnia.

Otwarcie Pasażu Grodzkiego w Jeleniej Górze (10,5 tys. mkw.) zaplanowano na połowę października. Wśród wiodących najemców są takie marki jak: Marks & Spencer, Douglas, Reserved oraz centrum fitness.

-Jak wielokrotnie podkreślałem, rozwój jest zawsze w centrum naszych działań, rozumiany zarówno jako wzrost wartości firmy jak i działań na rzecz lokalnych społeczności oraz naszych inwestorów i partnerów w biznesie – informuje Jan mroczka. – Nasza strategia opiera się na długoterminowym zaufaniu i stabilnym wzroście. Jestem przekonany, że podpisana umowa wpłynie na wzrost naszej pozycji na rynku. Nie wykluczam rozszerzenia w przyszłości współpracy z Metro – zdradza.

Metro Group Asset Management to firma zajmująca się kompleksową obsługą wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Spółka zarządza 10 centrami handlowymi w tym dziewięcioma centrami M1 oraz Centrum Handlowym Magnolia Park we Wrocławiu. Dodatkowo obsługuje w zakresie Facility Management 139 obiektów w tym m.in. hale Makro Cash & Carry, hipermarkety Real, obiekty Media Markt oraz obiekty biurowe. Metro Group Asset Management prowadzi działalność inwestycyjną na rzecz Makro C&C i Centrów Handlowych M1.