Umowa przewiduje także możliwość realizacji przez Eastbridge opcji zakupu około 5 proc. dalszych udziałów
w Immobel SA. Umowa została podpisana 31 sierpnia 2010 r., a zamknięcie transakcji przewidziane jest na 7 września br.

– Nabyty przez Grupę pakiet 25 proc. udziałów w Immobel, wraz z opcją zakupu kolejnych 5 proc., czyni nas największym akcjonariuszem w spółce i daje istotny wpływ na jej funkcjonowanie. W tej transakcji upatrujemy także ogromny potencjał dla rozwoju działalności Eastbridge na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Współpraca Centrum Development & Investments (naszej spółki nieruchomościowej, zarządzającej ok. 30 nieruchomościami handlowymi w Polsce – m.in. Wars&Sawa, CH Renoma, Smyk, etc.) i Immobel – spowoduje, że na polskim rynku pojawi się kolejny silny gracz – mówi Maciej Dyjas, prezes Grupy Eastbridge.

– Z entuzjazmem podchodzimy do tej transakcji, bo jest to kolejny kluczowy etap w konsekwentnym rozwoju Grupy Eastbridge. Z uwagą przyglądaliśmy się przekształceniom i rozwojowi spółki Immobel
w ostatnich latach. Wierzymy, że Immobel posiada silny model biznesowy, bardzo solidne know-how, najwyższej klasy zarząd oraz doświadczony i profesjonalny zespół. Ponadto Immobel posiada znakomite portfolio realizowanych inwestycji i projektów, zatem będziemy aktywnie wspierać kontynuację strategii firmy.
Widzimy także ogromny potencjał możliwości inwestycyjnych w sektorze nieruchomości, szczególnie
w Polsce i wybranych krajach Europy Środkowej. Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie i unikalna ekspertyza Immobel, w połączeniu z siłą Grupy Eastbridge, pozwolą na osiągnięcie efektów synergii, zarówno w Belgii, jak i za granicą, a tym samym zwiększenie wartości dla akcjonariuszy – uważa Yaron Bruckner, założyciel Grupy Eastbridge i przewodniczący Rady Nadzorczej Eastbridge Sàrl.

– Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani faktem, że wśród akcjonariuszy Immobel możemy powitać inwestora tego kalibru, jakim jest Grupa Eastbridge – w czasie, kiedy nasza spółka zakończyła proces przekształceń, umożliwiający podjęcie i realizację nowych wyzwań. Grupa Eastbridge jest wysokiej klasy akcjonariuszem referencyjnym, który główną siłę finansową koncentruje na długoterminowych inwestycjach. Niepowtarzalny know-how Grupy Eastbridge oraz doświadczenie na rynku nieruchomości w Europie Środkowej, Wschodniej i Stanach Zjednoczonych, pozwolą spółce Immobel na wykorzystanie istotnych synergii. Ten nowy akcjonariusz referencyjny, wraz z jego zaufanymi partnerami biznesowymi, otwiera nowe horyzonty w rozwoju nowych, kluczowych dla Spółki projektów na rynku nieruchomości w Belgii i za granicą – mówi Baron Buysse, przewodniczący Rady Dyrektorów Immobel SA.
 
Grupa Eastbridge zarządza aktywami o wartości ponad 1,2 mld Euro. Obecnie w portfelu Grupy znajduje się ponad 40 spółek operacyjnych, działających w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Grupa zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. Grupa Eastbridge kontroluje i zarządza jednym z wiodących portfeli nieruchomości komercyjnych w Polsce, jest wiodącym dystrybutorem lifestyle’owych dóbr konsumenckich i liderem w sprzedaży detalicznej w Europie Środkowej i Wschodniej (NFI Empik Media & Fashion S.A. – notowana na GPW w Warszawie).

Immobel SA to firma o 150-letniej tradycji (założona w 1863 r.). Spółka jest wiodącym developerem na rynku nieruchomości komercyjnych w Belgii. Działalność spółki koncentruje się na trzech głównych obszarach biznesowych: powierzchnie biurowe, nieruchomości mieszkaniowe i banki ziemi, zapewniając w ten sposób dywersyfikację portfela projektów.

Obecnie Immobel SA realizuje – samodzielnie lub w kooperacji z partnerami biznesowymi – projekty
w segmentach: powierzchni biurowych – ok. 225 tys. mkw., nieruchomości mieszkaniowych – ok. 210 tys. mkw. Spółka posiada i zarządza również blisko 400 ha ziemi pod nieruchomości (tzw. banki ziemi).

Aktualnie w portfelu aktywów spółki Immobel SA znajdują się takie projekty jak: Belair, Universalis Park, Brussels Tower i Brussels Forum. W 2009 r. Immobel SA zrealizowała największą transakcję roku na belgijskim rynku nieruchomości biurowych – sprzedaż kompleksu biurowego Brussels Forum Belgijskiej Izbie Reprezentantów.