Koncepcję centrum powstającego u zbiegu ulicy Broniewskiego i Szosy Okrężnej stworzyła krakowska pracownia IMB Asymetria. W historycznym miejscu, na terenie dawnego stadionu żużlowego Apatora, powstanie przestrzenny obiekt o nowoczesnej architekturze i aranżacji. Na 39 tysiącach mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 140 sklepów, zaplecze gastronomiczne, centrum kinowe i park rozrywki. Całkowita powierzchnia obiektu to 74,5 tysiąca mkw. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z podziemnego parkingu na 1,1 tys. miejsc.

Znane i popularne marki takie jak H&M, KappAhl, Camaieu, Orsay, Rossmann, Douglas to tylko niektórzy z przyszłych najemców Toruń Plaza. Na miejscu powstaną również delikatesy Delima, sklep komputerowy, sportowy, jubilerski oraz liczne punkty gastronomiczne. Goście będą mieli do swojej dyspozycji centrum kinowe Cinema City z 8 salami dla 1500 osób oraz park rozrywki Fantasy Park, a w nim kręgielnię, bilard, dyskotekę i wiele innych atrakcji. W tym momencie jest już wynajęte 40 proc. powierzchni centrum.

– Toruń to prężny ośrodek akademicki, gospodarczy oraz popularna miejscowość turystyczna. Jest tu zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię handlową i bogatą ofertę rozrywkową – mówi Agnieszka Baczyńska, dyrektor Działu Najmu Plaza Centers. – Uważnie wybieraliśmy przestrzeń dla inwestycji. Lokalizacja obiektu na drodze wylotowej do Bydgoszczy daje nam możliwość dotarcia zarówno do mieszkańców Torunia, jak i do osób przyjeżdżających tu codziennie do pracy z okolicznych miejscowości – dodaje.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma Karmar SA., należąca do Bouygues Batiment International – jednej z największych firm budowlanych na świecie. Spółki współpracowały ze sobą przy realizacji wcześniejszej inwestycji dewelopera – centrum Zgorzelec Plaza.