Wyłącznym agentem przy komercjalizacji galerii jest międzynarodowa firma Cushman & Wakefield.

Galeria Katowicka to obiekt handlowo-usługowy zlokalizowany w samym centrum Katowic – przy pl. Szewczyka. Stanowi część powstającego kompleksu, w którego skład wejdą także dworzec kolejowy oraz budynek biurowy. Obiekt będzie miał trzy kondygnacje naziemne, a jego całkowita powierzchnia wyniesie 52 tys. mkw. Dodatkowo zostanie wybudowany dwupoziomowy parking podziemny na 1200 samochodów.
Inwestycja będzie realizowana etapami. Pierwszy zakończy się powstaniem budynku dworca w II kwartale 2012 roku. Oddanie do użytku galerii handlowej przewidziane jest na początku IV kwartału 2012 roku. Inwestorem i deweloperem galerii jest hiszpańska spółka Neinver sp. z o.o.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Została założona w 1917 roku i obecnie zatrudnia ponad 13 tys. pracowników w 231 biurach w 60 krajach. Firma reprezentuje zarówno małe firmy, jak i duże korporacje z listy „Fortune 500”. Firma Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: obsługa transakcji (reprezentowanie najemców i wynajmujących na rynku powierzchni biurowych, przemysłowych i handlowych), rynki kapitałowe (sprzedaż nieruchomości, zarządzanie inwestycyjne nieruchomościami, bankowość inwestycyjna, finansowanie dłużne i kapitałowe), rozwiązania dla klienta (zintegrowane doradztwo strategiczne na rzecz dużych korporacji i właścicieli nieruchomości) oraz usługi wyceny i doradztwa (wyceny, analiza HBU, doradztwo w postępowaniu spornym oraz doradztwo specjalistyczne w różnych sektorach rynku).