Obiekt obejmuje grunt o powierzchni 8 869 mkw. oraz posadowiony na nim supermarket budowlany, którego do tej pory Leroy Merlin był najemcą.

Legnicka spółka deweloperska Rank Progress zarządza obecnie dwiema własnymi centrami handlowymi: Galerią Piastów w Legnicy (35 tys. mkw.) i Galerią Twierdza Kłodzko w Kłodzku (21 tys. mkw.). Obecnie legnicka spółka jest w trakcie rozbudowy centrum w Kłodzku o kolejne 10,5 tys. mkw. powierzchni handlowej, buduje Galerię Tęcza w Kaliszu (34 tys. mkw.), Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze (10,5 tys. mkw.) oraz finalizuje przygotowania do realizacji centrum handlowego w Świdnicy – Galerii Świdnickiej. Od początku swojej działalności spółka wybudowała 36 centrów handlowych (własnych i na zlecenie sieci handlowych Castorama, Carrefour, Tesco, Leroy Merlin). Firma realizuje również projekty deweloperskie dla sieci handlowych Aldi, Biedronka oraz Kaufland.

Plany inwestycyjne Rank Progress zakładają zainwestowanie do końca 2012 roku 500 mln zł. Deweloper w najbliższych dwóch latach planujemy realizację około 106 tys. mkw. powierzchni handlowej, głównie w małych i średnich miastach.

Spółka Rank Progress 8 lipca br. zadebiutowała na głównym rynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Firma wprowadziła do obrotu 4.643.130 praw do akcji serii C. Z emisji akcji serii C spółka pozyskała 50 mln zł. Zysk za 2009 rok szacowany jest na prawie 74 mln złotych, zaś prognoza na przyszły rok przewiduje zysk na poziomie ponad 157 mln złotych.