Przed objęciem funkcji dyrektora generalnego w NCR Polska Andrzej Sowiński przez ponad dziewięć lat był związany z firmą Hewlett-Packard Polska, awansując w krótkim czasie z pozycji dyrektora sprzedaży na stanowisko dyrektora generalnego Działu Komputerowych Systemów Osobistych, którym kierował przez ponad siedem lat, zarządzając całością biznesu na polskim rynku. Był również jedną z osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie procesu połączenia w Polsce Hewlett-Packard z Compaq Computer. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał między innymi w Oce Poland oraz Qumak International, pełniąc tam funkcje kierownicze w działach sprzedaży. Studia wyższe ukończył na Wydziale Elektrotechniki krakowskiej AGH.

NCR Corporation jest globalną firmą technologiczną, wiodącym dostawcą zaawansowanych rozwiązań dla biznesu. Firma dostarcza urządzenia samoobsługowe NCR i świadczy usługi wspierające w ponad 100 krajach dla sektorów: handlu detalicznego, finasowego, turystycznego, medycznego, hotelarskiego, rozrywkowego, gier hazardowych i publicznego. Produktem dostarczanym przez firmę są między innymi kasy samoobsługowe. Siedziba koncernu znajduje się w USA, w Duluth w stanie Georgia.

NCR Polska Sp. z o.o. będąc częścią NCR Corporation dostarcza również rozwiązania z zakresu infrastruktury sieciowej: sieci do przesyłu głosu w technologii VoIP, sieci szkieletowe IP z wykorzystaniem technologii MPLS, sieci WLAN. NCR działa w Polsce od lat 60-tych XX wieku, a oficjalne przedstawicielstwo zostało utworzone w 1995 roku.