Sieć salonów Badura liczy ok. 22 salonów. Firma powstała w 1982 roku jako niewielki zakład rzemieślniczy, w którym produkowano buty w sposób tradycyjny, tzn. każda para była wykonywana ręcznie. Dziś Badudra jest nowoczesnym zakładem produkcyjnym, którego artykuły dostępne są w kraju i zagranicą. Prezesem firmy jest Tomasz Grodecki. W 2008 roku sprzedaż spółki wyniosła 28 470 867 zł, a zysk 75 270 zł. Marka prowadzi także sprzedaż internetową. Obecnie firma zatrudnia ponad 200 osób.

W związku z rozwojem sklepów firmowych Badura, firma poszukuje na terenie naszego kraju powierzchni pod działalność handlu detalicznego w galeriach, centrach handlowych oraz przy głównych ulicach handlowych. 

Manufaktura to jedno z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce i w Europie Środkowej. Zlokalizowane jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym 9 ha powierzchni po modernizacji i 9,5 ha powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym 2 hipermarkety).
W centrum handlowym poza sklepami znajdują się m.in.: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, w tym jedna z trójwymiarowym ekranem 3D, arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji i kawiarni