Wcześniej monitorowano na bieżąco stan budynku. W dniu zamknięcia nastąpiło samoczynne pęknięcie jednej z plomb określajacych stan ściany budynku. Kierownictwo marketu podjęło wtedy natychmiastową decyzję o zamknięciu placówki aż do momentu naprawy uszkodzeń – podaje portal Strefa Gostyń. 

Sieć dyskontów Biedronka należy do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins. Spółka w I półroczu 2010 roku osiągnął 19,6 proc. wzrostu sprzedaży netto. W tym czasie supermarkety sieci Biedronka zanotowały przychody netto w wysokości 2,22 mld euro. Miniony rok sieć supermarketów dyskontowych Biedronka zamknęła z 1466 placówkami. W pierwszym kwartale tego roku portugalski detalista uruchomił w naszym kraju 67 nowych placówek, ale zapowiada, że drugi kwartał tego roku będzie obfitował w jeszcze większą liczbę otwarć.

W 2009 roku sieć odnotowała rekordowy 29,8-procentowy wzrost sprzedaży, osiągając przychody na poziomie przekraczającym 16,06 mld zł. Wynik liczony w euro był wyższy o 5,8 proc. względem roku 2008. Sprzedaż like-for-like natomiast okazała się lepsza o 8,3 proc. W minionym roku Biedronka uruchomiła 163 nowe placówki. Decyzją UOKiK portugalski detalista musiał pozbyć się w 2009 roku 38 placówek przejętej sieci PLUS. Kolejne 18 Biedronek zostało zamknięte z przyczyn ekonomicznych. Cała Grupa Jeronimo Martins poprawiła ubiegłoroczne obroty o 6,1 proc. do 7,31 mld euro.