Obiekt będzie służył głównie lokalnym kupcom do zaopatrywania sklepów w artykuły spożywcze, kosmetyki i chemię. W nowoczesnej hali Tradis zaoferuje im kilka tysięcy różnego rodzaju produktów.

– Nasza spółka dotychczas posiadała w Zamościu jeden oddział. Nie może on jednak spełniać nowych funkcji, które chcemy tu realizować, takich jak składowanie towaru oraz jego przechowywanie na zlecenie zewnętrznych kontrahentów oraz systemu przeładunku towarów typu cross dock. Nowy obiekt zagwarantuje nie tylko zdecydowanie większą przestrzeń, ale też optymalną ofertę asortymentową i komfortowe warunki dokonywania zakupów. To pozwoli nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie – mówi Jarosław Wawerski, prezes zarządu Tradis.

Do dyspozycji klientów, Tradis odda również samoobsługową halę cash&carry oraz będzie świadczyć usługę serwisową, czyli dowóz towaru do klienta. Hala w Zamościu to dziewiąty oddział Tradisu na Lubelszczyźnie i jeden z ponad 60-ciu w kraju. Na potrzeby nowego obiektu spółka stworzy 20 dodatkowych etatów. Budowa ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Spółka Tradis reprezentuje segment dystrybucji Grupy Handlowej Emperia. Powstała w 2008 r. Głównym celem jej powołania była integracja segmentu dystrybucji Emperii, działającego wcześniej w ramach kilku podmiotów. Dziś Tradis to jedna z największych spółek dystrybucyjnych w kraju. Jej działalność zorganizowana jest w ramach ośmiu makroregionów, skupiających nowoczesne centra dystrybucji i samoobsługowe oddziały cash&carry. W całym kraju Tradis zatrudnia łącznie 4,6 tysiąca osób. Obsługuje sieci supermarketów, niezależnych detalistów restauracje i hotele oraz stacje benzynowe Orlen i Bliska.