Lampa jest wyposażona w detektor wykrywający warunki oświetlenia w otoczeniu oraz elektroniczny regulator temperatury diod, co gwarantuje automatyczne dopasowanie mocy świecenia do aktualnego zapotrzebowania. Takie rozwiązanie sprawia, że energia nie jest marnowana – światło zapala się tylko wtedy, gdy istnieje taka potrzeba i wyłącza się, kiedy jest zbędne. Dzięki zastosowaniu technologii LED lampa firmy Steinel pobiera jedynie 18 W mocy, co w porównianiu z tradycyjnymi żarówkami pozwala kilkakrotnie zmniejszyć zużycie prądu.

Przy oświetleniu klatek schodowych, czy też długich bądź krętych korytarzy, konieczność zapalania światła w całym pionie wiąże się z dużymi stratami energii. Jedna lampa Steinel RS PRO LED S1 może oświetlić maksymalnie 50 mkw. powierzchni. Dzięki czujnikowi ruchu można uruchomić lampy tylko na jednym korytarzu lub jednym, aktualnie używanym piętrze, eliminując oświetlanie nieużywanych przestrzeni, a tym samym ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Takie rozwiązanie sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej o dużym nateżeniu ruchu, dlatego że firma Steinel opracowała innowacyjny system łączności radiowej pomiędzy lampami RS PRO LED S1.

Lampa RS PRO LED S1 ma kształt płaskiego, okrąglego plafonu, dlatego świetnie sprawdza się zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Jasny kolor lampy i eleganckie, minimalistyczne wzornictwo sprawiają, że pasuje zarówno do wnętrz modernistycznych, jak i do tych urządzonych w klasycznym stylu. Stelaż wykonany z aluminium i uformowany w żeberka oraz płaski klosz (do wyboru szklany lub z tworzywa) zapewniają optymalne odprowadzanie ciepła. Po zdjęciu klosza uzyskuje się dostep do przełącznika trybu pracy oraz ustawień zasięgu czujnika (od 1 do 8 m). Dostępne są trzy tryby ściemnienia, czyli redukcji mocy świecenia, aż do 1,8 W (10 proc. mocy maksymalnej). Lampę można zaprogramować w tryb ściemnienia przez całą noc, 10 lub 30 minut po upływie określonego czasu.

Wyłącznym dystrybutorem narzędzi i oświetlenia marki Steinel – światowego lidera w produkcji narzędzi grzewczych – jest Lange Łukaszuk s. j.