Tim Nicholls pochodzi z Wielkiej Brytanii i już wcześniej pracował w regionie Europy Środkowowschodniej, najpierw w roku 2005 dla firmy DTZ w Budapeszcie, gdzie zajmował stanowisko regionalnego dyrektora ds. Wycen oraz ostatnio w firmie King Sturge, gdzie do jego zadań należało zarządzanie aktywami w Europie Środkowowschodniej. Wcześniej pracował w CBRE, gdzie był menedżerem zespołu ds. wycen detalicznych, który miał swoją siedzibę w Londynie. Tim Nicholls będzie bliskim współpracownikiem Hadleya Deana oraz Johna Verpeletiego. Do ich zadań będzie należało wzmocnienie i zwiększenie udziału Colliers International w rynku Europy Środkowowschodniej.

Tim Nicholls jest rzeczoznawcą majątkowym. Od ponad 16 lat jest członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS). Specjalizuje się w wycenie i zarządzaniu aktywami.

– To kolejny duży krok naprzód dla rozwoju naszej firmy na terenie Europy Środkowowschodniej. Tim wniesie do naszej firmy cenne umiejętności i regionalne doświadczenie, dzięki którym planujemy wzmocnić naszą przewagę na rynkach lokalnych – powiedział Hadley Dean, partner zarządzający Colliers International na Region Europy Środkowowschodniej.

Dział Wycen i Doradztwa Colliers International świadczy usługi związane z wyceną nieruchomości oraz doradztwem dla międzynarodowych i lokalnych właścicieli nieruchomości. Do głównych klientów tego zespołu należą m.in. Trigranit, Immoeast, Pramerica, Hypo Alpe Adria.