Centrum Handlowe Piekary zostało otworzone w 2005 roku przez Carrefour Polska. Centrum znajduje się na osiedlu Piekary, które liczy ponad 20 tys. mieszkańców. Usytuowane pięć kilometrów od centrum miasta. Dogodny dojazd do Centrum Piekary zapewnia bezpłatny autobus.

W centrum o powierzchni ponad 4 tys. mkw. znajdują się 24 lokale. W obiekcie znajduje się szeroka oferta marek min.: Golden Rose i CCC. Klienci mogą skorzystać z towarów i usług dostępnych w butikach i punktach usługowych oferujących m.in. RTV i AGD, telefony i usługi operatorów telefonii komórkowej i stacjonarnej, a także odzież, obuwie, kosmetyki i biżuterię. W Centrum Handlowym Piekary można także naprawić obuwie, dorobić klucze, skorzystać z usług salonu fryzjerskiego, optycznego, kantoru, odwiedzić kwiaciarnię, salon prasowy, jak również kawiarnię.

Carrefour jest francuską siecią hipermarketów i supermarketów. Powstała w 1959 roku. Pierwszy sklep został otwarty w miejscowości Annecy w 1963 roku. Wybudowano go na skrzyżowaniu pięciu ulic, stąd pochodzi nazwa Carrefour, która w języku francuskim "skrzyżowanie". Pierwsza placówka handlowa otwarta poza granicami Francji powstała w 1969 roku. W przypadku Polski, punktem wyjęcia do gwałtownej ekspansji na naszym rynku handlowym stała się Łódź. Tu, w 1997 roku, powstał pierwszy w kraju sklep.

Od momentu założenia Carrefour otworzył swoje supermarkety w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej ponad 15430 sklepów. Sieć jest w związku z tym znaczącym pracodawcą. W skali globalnej w sklepach sieci Carrefour i centrach dystrybucyjnych znalazło zatrudnienie ponad 495 tys. pracowników w około 100 narodowościach. Markety Carrefour mieszczą się m.in. mieszkańcy Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Turcji, Tajwanu, Singapuru, Chin, Brazylii, Argentyny, Meksyku oraz Rosji.

Grupa Carrefour Polska, oprócz sieci supermarketów i hipermarketów, jest właścicielem 39 centrów handlowych zlokalizowanych przy hipermarketach Carrefour na terenie całej Polski. Łączna powierzchnia lokali handlowych, którymi zarządza Carrefour Polska wynosi ponad 100 tys. mkw.