W castingu w Porcie Łódź mogą wziąć udział kobiety w wieku 14 – 30 lat. Kandydatki zaprezentują się przed jury złożonym z gwiazd świata mody. Ocenią je słynne modelki – Agnieszka Maciąg i Karolina Malinowska oraz znany z kontrowersyjnych ocen stylizacji celebrytów Tomasz Jacyków. Rejestracja uczestniczek rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00 w punkcie położonym obok sceny głównej przy sklepie IKEA.

Kandydatki na modelki będą prezentować się przed jury w godz. 12.00–15.00 i 16.00-18.15. Wyniki castingu zostaną ogłoszone w sobotę i niedzielę o godz. 18.55. – Każdego dnia jury wybierze 10 dziewcząt o najlepszych predyspozycjach do roli modelek. 20 uczestniczek zakwalifikuje się do drugiego etapu castingu, który odbędzie się 18 i 19 września podczas drugiego weekendu Maratonu Mody pod hasłem "Uwolnij swoje piękno". Wówczas Karolina Malinowska i Agnieszka Popielewicz wybiorą spośród nich finalistki, które w ostatni weekend września staną na wybiegu Portu Łódź – informuje Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

W godz. 15.10–15.40 i 18.25 Agnieszka Maciąg, Karolina Malinowska i Tomasz Jacyków będą również udzielać porad na temat aktualnych trendów. Opowiedzą o najmodniejszych w sezonie jesień – zima kolorach, zestawieniach, długościach i fasonach.