Sklep powstaje w ramach franczyzy. Do właściciela – Jacka Kulpy – należą już trzy salony marki Recman. Sklepy mieszczą się w miejscowościach Jastrzębie-Zdrój i Rybnik. 2 września 2010 roku został otwarty trzeci punkt w Rybniku przy ul. Jana III Sobieskiego 13, przy rynku i głównej ulicy handlowej miasta. Czwarty właśnie powstaje w Skoczowie. – Nie ma lepszego miejsca w mieście na sklep niż Galeria Pledan. Udało nam się również wynegocjować korzystne warunki – mówi Jacek Kulpa.

Recman od początku funkcjonowania marki, tj. od roku 1985, specjalizuje się z produkcji i sprzedaży odzieży męskiej. Sprzedaż prowadzi zarówno za pośrednictwem własnych salonów firmowych, jak i we współpracy ze sklepami partnerskimi, działającymi na zasadach franczyzy – w Polsce jest ich ponad 130. Sklepy własne zlokalizowane są w 18 miastach. Wkrótce pojawią się kolejne – w Płocku, w Bełchatowie i Skierniewicach.

Galeria Pledan jest natomiast pierwszym na Śląsku Cieszyńskim centrum handlowym typu convenience. Na dwóch poziomach znajdują się tu sklepy, kawiarnia, punkty usługowe. Do końca 2010 roku ma się tu pojawić również supermarket Tesco. Całkowita powierzchnia sięga 5500 mkw., z czego 3600 mkw. stanowi powierzchnia najmu. Lokale posiada tu 28 najemców.