Usprawnienie systemu parkingów w Blue City oraz zwiększenie komfortu zakupów jego klientów – to główne cele i korzyści płynące z szeregu ulepszeń, jakie zostały wprowadzone w garażu podziemnym oraz kilkupoziomowym naziemnym, należących do kompleksu Blue City. Generalnej modernizacji został poddany parking wielopoziomowy z 1500 miejscami postojowymi, połączony z Blue City bezpośrednim wejściem. Na poziomach od 0 do +2 został wyposażony w nowoczesny elektroniczny system liczenia i wskazywania wolnych miejsc, a na poziomie +3 został wyznaczony parking dla pracowników najemców Blue City i Blue Office. Korzystanie z parkingu wielopoziomowego zarówno dla klientów, jak i pracowników pozostaje bezpłatne. Wejścia do centrum handlowego już są na nowo oznaczone i wyremontowane.

Z kolei w garażu podziemnym została wyodrębniona strefa strzeżonego parkingu z 400 komfortowymi miejscami postojowymi na poziomie -2. Dodatkowo na terenie całego parkingu na tym poziomie został zamontowany system elektroniczny wydający bilety i otwierający szlabany, a także nowy, bardziej przejrzysty system oznaczeń. Pierwsza godzina parkingu jest bezpłatna, każda następna kosztuje 3,50 złotych. Najemcy centrum mogą także wykorzystać specjalną pulę ulgowych biletów parkingowych jako gratyfikację dla swoich lojalnych klientów.

Zmiany zostały wprowadzone po głębokiej analizie, popartej badaniami marketingowymi na grupie stałych i potencjalnych klientów, oraz konsultacjach z największymi najemcami w Blue City.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to unikalny obiekt, łączy w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 230 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci.