Stowarzyszenie działając na terenie całego kraju, realizuje swoje cele poprzez organizowanie zbiórek publicznych, tworzenie i animowanie kół wolontariatu, współpracę z dyrekcjami i pedagogami szkolnymi. Pomaga w nauce organizując korepetycje, a także prowadzi wykłady i seminaria w szkołach na temat rodziny oraz niepełnosprawności i zagrożeń cywilizacyjnych.

Kwesta w Bonarka City Center odbędzie się w ramach prowadzonego przez SPRiON programu "Zeszyt". By pomóc, wystarczy nabyć ręcznie robione kwiatki – cegiełki, przygotowane przez więźniarki. Wolontariuszy SPRiON można będzie spotkać w okolicach Auchan w godzinach: w piątek 14:00 – 19:00, w sobotę i niedzielę między 11:00 a 19:00.

Bonarka City Centre to jeden z największych kompleksów handlowych w Polsce, zlokalizowany w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Swoim klientom, oprócz starannie dobranej propozycji ponad 270 sklepów i lokali usługowych, oferuje również szeroką i niepowtarzalną ofertę na spędzenie wolnego czasu oraz bezpłatny parking na 3200 samochodów. Do grona Najemców tylko w tym roku dołączyło już kilkanaście nowych punktów, m.in. Calvin Klein Jeans, IceIceberg, Liu Jo, Marella, Roar, Pinko, Patricia Pepe, Heavy Duty, Conhpol, Svilanit, Sony Centre, Guess by Marciano.