Podczas Jarmarku będzie można posmakować domowego chleba, serów, wędlin i wędzonych ryb, spróbować wyrabianych tradycyjną metodą soków, piwa lub wina, a także miodu, zdrowotnych ziół, herbat i przypraw. Poczuć komfort lnianej odzieży i akcesoriów, docenić piękno ekologicznej biżuterii oraz rękodzielniczych ozdób. Sprawić dziecku radość, kupując ręcznie wykonane, przyjazne środowisku zabawki.

Działkowcy i miłośnicy roślin powinni odwiedzić któreś ze stoisk z sadzonkami krzewów – nie tylko krajowych, lecz również bardziej egzotycznych, takich jak cytryniec chiński, borówka amerykańska, czy mini-kiwi. Będą one dostępne na ekostoisku Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa z Brzeznej, który zaprezentuje się w Forum po raz pierwszy. Podczas Jarmarku będzie też możliwość zapytania dietetyka, jak zdrowo gotować i się odżywiać, a kosmetyczki, jak być wiecznie młodą i piękną.

Jarmarki Zdrowia w Forum odbywają się w każdy drugi weekend miesiąca. Ich współorganizatorem jest Stowarzyszenie Polska Ekologia.

Forum jest jednym z największych centrów handlowych na Śląsku i pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Na czterech poziomach znajduje się 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz 13-ekranowe Cinema City. W październiku w gliwickim centrum zostanie otwarta nowa część restauracyjna.