Wjazd na parking na Placu Słonecznym możliwy jest od strony ul. Ściegiennego, jednokierunkową drogą prowadzącą dziś do Hana Sushi i Almi Decor. Parking będzie działał aż do zakończenia prac budowlanych jesienią 2011 roku, kiedy zostanie otwarty nowy parking podziemny oraz parking zlokalizowany na dachu. Po rozbudowie Silesia City Center będzie miała aż 3,5 tys. miejsc postojowych.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Nowa Silesia City Center zwiększy swoją powierzchnię z 66 tys. do 86 tys. mkw. Powstanie dodatkowo 60 sklepów. Pracę w nowej Silesii znajdzie kolejne 500 osób. Inwestorem jest obecny właściciel obiektu – Immofinanz Group. Koncepcję architektoniczną stworzyła pracownia Bose International Planning and Architecture. Centrum handlowe będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Silesia City Center od ponad 5 lat jest numerem jeden wśród centrów handlowych na Śląsku i w Zagłębiu, zarówno pod względem powierzchni, liczby najemców – dziś jest to 250 sklepów i punktów handlowych, jak również liczby odwiedzających. W ubiegłym roku Silesię odwiedziło 13 milionów klientów z całej Polski, zapewniając centrum obrót blisko 1 mld zł. rocznie.