W sierpniu na łamach Retailnet.pl informowaliśmy o powiększeniu się listy supermarketów sieci E.Leclerc o dwa nowe w Gliwicach – przy ul. Rybnickiej i przy ul. Tarnogórskiej. Sklepy te powstały również w ramach przebudowy supermarketów dawnej sieci Billa. Wcześniej, 26 maja 2010 roku, także w ramach rebrandingu, ruszył supermarket w Bydgoszczy przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 26 (około 2000 mkw. powierzchni sprzedaży). Nowe sklepy E.Leclerc funkcjonują już także w Kołobrzegu, Poznaniu w Malborku i Koninie. 1 września 2010 roku do tej listy został dopisany kolejny – w Sosnowcu. Wg zapewnień E.Leclerca, sklep zyskał nowy wystrój, znacznie wzbogacony został także jego asortyment.

E.Leclerc na początku 2010 roku wszedł w posiadanie 25 supermarketów marki Billa. Już w lipcu 2009 roku grupa E.Leclerc podpisała warunkową umowę z grupą REWE w Polsce o zakupie tych sklepów. Jak zapowiadał zarząd sieci do końca 2010 roku mają one zostać zmodernizowane i dostosowane do standardów supermarketów E.Leclerc.

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią hipermarketów w Polsce. Pierwszy hipermarket francuskiego detalisty w naszym kraju został uruchomiony w 1995 roku. W 2009 roku obroty sieci osiągnęły poziom 2,281 mld złotych, tj. o 7,8 proc. więcej w stosunku do roku 2008.