Wystawa składa się z ekspozycji około 100 grafik i plansz, a także dodatkowo z naklejanych w poziomie zdjęć, tzw. Quasi 3D, prezentujących złudzenia optyczne. – Patrząc na zdjęcia doznajemy nieprawdopodobnych złudzeń optycznych. Mamy wrażenie zdeformowanych kształtów, wielkości, długości, jasności i barwy, widzimy figury niemożliwe – opowiada Kinga Witek, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Poza ekspozycją wewnątrz Centrum Handlowego, na parkingu przed Gemini stanie WIEMbus, czyli specjalny, „naukowy” autobus. W jego wnętrzu zamontowano 25 stanowisk doświadczalnych związanych z różnymi działami fizyki. Poziom trudności stanowisk jest zróżnicowany. Każde wyposażone jest w opis, a obsługuje się je samodzielnie.

W WIEMbusie i na wystawie zobaczyć można miedzy innymi kamień spadający z prędkością ptasiego piórka, prawdziwy pierścionek, po dotknięciu którego poczujemy wyłącznie powietrze, naszą dłoń rzucającą zielony cień, napisy zawieszone w powietrzu, kulę, która wybiera dłuższą drogę, by szybciej spaść i wiele, wiele innych zagadek. – Wystawa wraz z WIEMbusem adresowana jest do wszystkich bez względu na wiek, czy zainteresowania. Ale szczególnie przydatna może być dzieciom i młodzieży szkolnej, dlatego zaprosiliśmy wszystkie szkoły do uczestnictwa w tej lekcji fizyki – podsumowuje Kinga Witek.