W nowym salonie Media Markt pracę znalazło 90 osób. Na powierzchni 4050 mkw. klienci będą mogli wybierać spośród kilkudziesięciu tysięcy artykułów z zakresu elektroniki użytkowej.

Media Markt to sieć specjalistycznych marketów elektronicznych, oferujących sprzęt komputerowy i fotograficzny, artykuły RTV i AGD, płyty, kasety i filmy oraz różnorodne akcesoria elektroniczne. Markety sieci funkcjonują jako placówki wolno stojące bądź w strukturach centrów handlowych. W Polsce działają 42 placówki Media Markt. Sieć należy do Metro Group, która w Polsce  prowadzi 137 wielkopowierzchniowych placówek handlowych w ramach czterech sieci: Makro Cash & Carry, Real, Media Markt oraz Saturn.

Park Handlowy Matarnia to największe centrum handlowe w Trójmieście łączące ofertę meblową i modową. Oferuje swoim klientom imponujący wybór produktów: zarówno mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, jak również mody. Park Handlowy Matarnia położony jest przy obwodnicy trójmiejskiej S6, jedynie 10 km od centrum Gdańska i tylko dwa kilometry od lotniska.

Inwestorem i deweloperem Parku Handlowego Matarnia jest Inter Ikea Centre Polska SA, należąca do grupy Ikea. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.