Dwudniowy Turniej w Bonarka City Center rozegrany zostanie zarówno przez juniorów, jak i w formule Open, bez ograniczeń wiekowych, dla wszystkich amatorów, pasjonatów i zawodowych graczy. – Podczas turnieju w Bonarce zarówno początkujący, jak i wytrawni gracze, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i stawić czoła najlepszym – mówi koordynator akcji, międzynarodowy mistrz szachowy, Dariusz Mikrut.

Prowadzone przez Sekcją Szachową TS Wisła od maja br. na terenie Bonarki bezpłatne warsztaty szachowe dla dzieci, zaowocowały podjęciem decyzji o organizacji Międzynarodowego Turnieju Szachowego Bonarka City Center. – Mam nadzieję, że na turnieju pojawi się mnóstwo osób, liczymy na udział całych rodzin. W rozgrywkach wystartują również adepci gry w szachy, którzy od maja brali udział w warsztatach w naszej galerii – mówi Małgorzata Szychułda, dyrektor marketingu BCC. – Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka. Kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności – dodaje Dariusz Mikrut.

Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane drogą elektroniczną na adres: [email protected] do dnia 20 września 2010 roku oraz poprzez formularze zgłoszeniowe w serwisie www.chessarbiter.to.pl. Wpisowe do turnieju juniorów wynosi 10 zł, turnieju open – 15 zł.