– Liczba naszych klientów cały czas rośnie, podobnie jak zwiększa się asortyment towarów FMCG i spożywczych, który im oferujemy. Dziś liczy on już 1500 pozycji. Dlatego wyprowadzka ze starej siedziby była po prostu konieczna – mówi Leszek Konieczny, dyrektor Oddziału Warszawa Kolportera Service. Oddział i magazyn centralny, zaopatrujący jednostki terenowe firmy z obszaru całego kraju, mieszczą się teraz w nowoczesnym centrum logistycznym Manhattan Business & Distribution Center, przy ulicy Muszkieterów 15b. Łączna powierzchnia magazynów wynosi 2600 metrów kwadratowych, a biur – 500 metrów.
– Uznaliśmy, że zmiana siedziby będzie dla nas finansowo korzystna. Ubiegłoroczna recesja odbiła się na tym biznesie bardzo mocno. Stawki najmu spadły do poziomów najniższych od kilku lat – dodaje Paweł Gawron, dyrektor magazynu centralnego Kolportera Service.

Podobne były przyczyny przeprowadzki Oddziału Gdańsk. Stary magazyn okazał się zbyt mały. Jego dodatkową wadą była lokalizacja w centrum miasta, co oznaczało, że klienci chcąc się dostać do firmy, musieli przedzierać się przez uliczne korki, tak samo jak firmowe samochody wyjeżdżające z towarem do sklepów i kiosków.

– Przenieśliśmy się do centrum logistycznego „7R Logistic” w Kowalach koło Gdańska, mieszczącego się tuż przy obwodnicy Trójmiasta, przy ulicy Magnackiej 4. Dzięki temu znikły wszelkie bariery komunikacyjne. To niezwykle istotne, bo obsługujemy klientów na terenie całego województwa pomorskiego – podkreśla Grzegorz Górnik, dyrektor Oddziału Gdańsk Kolportera Service. – Nowa siedziba naszego oddziału jest dobrze widoczna z obwodnicy Trójmiasta, co stanowi dodatkowy, marketingowy atut tej lokalizacji. Łączna powierzchnia klimatyzowanych pomieszczeń biurowych wynosi 220 metrów kwadratowych, magazynu – około 1000 metrów.