– EKO otrzymało 88 mln zł w ofercie publicznej, które głównie będą przeznaczone na akwizycje. Uważamy, że przejęcie Inter-Kram to nie wszystko i spółka ogłosi kolejne przejęcie przez końcem roku. Poza tym, uważamy, że EKO osiągnie znacznie lepsze wyniki w drugim półroczu, idąc w kierunku ambitnej prognozy zysku netto w wysokości 29 mln zł. Biorąc to pod uwagę oraz obserwując stabilną poprawę siły polskiego konsumenta, rozpoczynamy rekomendowanie EKO Holding od zalecenia „kupuj” ,ustalając dwunastomiesięczną cenę docelową na poziomie 9,3 zł za akcję (16 proc. potencjał wzrostu) – napisano w raporcie.

To już druga rekomendacja dla EKO Holding S.A., obecnego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 24 marca 2010 roku. 11 czerwca analitycy Copernicus Securities rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla EKO Holding SA od zalecenia "akumuluj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 9 zł.

Działalność Grupy EKO Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej.
W skład Grupy wchodzi blisko 220 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce a także nowo pozyskane sklepy sieci Inter Kram i ponad 500 sklepów Rabat, objętych umowami franczyzowymi. Sieć EKO posiada wiodącą pozycję na rynku sprzedaży detalicznej w południowo-zachodniej Polsce. Do EKO Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.