Nowy plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwia lokowanie hipermarketów i centrów handlowych na terenach przy ul. Walczaka w Gorzowie, wszedł w życie 18 stycznia. Oferty inwestycyjne zostały skierowane do dużych sieci handlowych: Auchan, Carrefour, Leroy Merlin, Aldi. Roztrzygnięcie przetargu nastąpi 28 października br.

Ponad 20 hektarowy teren został podzielony na trzy działki. Największa, o powierzchni ponad 9,8 ha, została wystawiona za 19,6 mln zł, średnia o pow. 8,83 ha – 17,6 mln zł i 5,21 ha za 9,4 mln zł. – Ciekawa lokalizacja oraz duży teren umożliwiający stworzenie atrakcyjnego kompleksu handlowo-usługowego w północno-wschodniej części miasta. Teren posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – tak reklamują władze miasta tereny wystawione w przetargu. – Dodatkową zaletą jest położenie obok największego osiedla mieszkaniowego w Gorzowie (ok. 30 tys. mieszkańców) oraz w pobliżu podmiejskich terenów z dynamicznie rozwijającym się budownictwem jednorodzinnym – czytamy dalej.

Ponad 125-tysięczny Gorzów Wielkopolski to wciąż atrakcyjna lokalizacja dla handlu wielkopowierzchniowego. Jedyną siecią hipermarketów w obecną w tym mieście jest brytyjskie Tesco.