– Widzowie będą na pewno zaskoczeni tym, co zobaczą w naszym kinie w Galerii Przymorze, nie tylko w repertuarze, ale także w samym wyglądzie sali – zdradza Anna Gryszkiewicz, kierownik Kina5D w Gdańsku. – Współpraca z młodymi architektami wnętrz zaowocowała bardzo stylowym i nowoczesnym wystrojem. Na naszych widzów w Galerii Przymorze czeka też atrakcja specjalna – ręcznie malowany Labirynt 3D. Jest to doskonały wstęp do dania głównego, jakim jest seans w Kinie 5D. Już samo przejście przez labirynt dostarczy niezapomnianych wrażeń, a do końca września każdy widz może to zrobić bezpłatnie. Stąd też nasz slogan: „Takiego kina jeszcze nie było” – dodaje.

W środę, 22 września, o 17.00 rozpocznie się pierwsza emisja filmu Podróż do wnętrza Ziemi z Brendanem Fraserem w roli głównej. W repertuarze jest obecnie pięć tytułów, tym m.in. filmy Tsunami i Zagłada dinozaurów, a dla dzieci specjalny zestaw bajek Niespodzianka 5D dla najmłodszych. Co kwartał dochodzi tytuł premierowy. Seans jednego filmu trwa ok. 15 min., a odbywają się one co 20 min.

– Z naszych analiz wynika, że mieszkańcy Trójmiasta pragną rozrywek rodzinnych, a taką właśnie ofertę ma nasze kino – mówi Aleksander Moenert, dyrektor Galerii Przymorze. – Nasze centrum nadaje się idealnie na Kino5D: galeria rodzinnych zakupów, położona w środku dużej dzielnicy, w której mieszkają rodziny z małymi dziećmi.

Kino5D Extreme to zupełnie nowa technologia nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dotychczas działa zaledwie kilka takich miejsc w Europie. Sala w Galerii Przymorze jest trzecim, po Warszawie i Poznaniu, Kinem 5D Extreme w Polsce. W przyszłości rozrywka ta pojawi się także we Wrocławiu i Płocku.

Galeria Przymorze została otwarta w marcu 2009 roku. Obiekt liczy ponad 75 sklepów, m.in. hipermarket spożywczy E.Leclerc,  4 restauracje, 2 kawiarnie. Głównymi najemcami są: E.Leclerc, Deichmann, CCC, C&A, House, Cropp Town, Triumph. Galeria ma ponad 35 000 mkw. powierzchni handlowej, dwa piętra i
1200 miejsc parkingowych.