Teatru Lalek „Arlekin” jest głównym organizatorem imprezy, której patronuje Prezydent Miasta Łodzi. W trakcie zbliżającego się weekendu w mieście odbędą się 24 wydarzenia artystyczne, między innymi parada na ulicy Piotrkowskiej, koncerty, happeningi oraz spektakle. Dwa z nich będą miały miejsce na Rynku Manufaktury. W galerii zagoszczą artyści z ukraińskiego teatru ulicznego ze spektaklem ”Między niebem a ziemią”. Pojawi się również Teatr A z Gliwic, który zaprezentuje przedstawienie zatytułowane „Genesis”.

Manufaktura to jedno z największych centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych w Polsce i w Europie Środkowej. Zlokalizowane jest w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego. Powierzchnia całego centrum wynosi 27 ha (w tym dziewięć hektarów powierzchni po modernizacji i 9,5 hektara powierzchni użytkowej nowo wybudowanej). W Manufakturze znajduje się ok. 260 sklepów (w tym dwa hipermarkety).

W centrum handlowym poza sklepami znajdują się m.in.: centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami; jedna z trójwymiarowym ekranem 3D), arena do jazdy na rolkach, kręgielnia, sztuczna ściana wspinaczkowa, fitness klub i skate park oraz kompleks ok. 60 restauracji i kawiarni.