Interaktywne eksponaty stanowiące część wystawy w galerii Max w Tarnowie przybliżają m.in. cykl życia i rozkładu urządzeń, sposób odzysku komputera oraz pokazują jak wiele szkodliwych związków kryje się w obecnych w naszych domach telewizorach.

– Pragniemy zwiększyć świadomość ochrony środowiska wśród naszych klientów – mówi Łukasz Tomczak – specjalista ds. marketingu grupy Caelum Development – inwestora CH Max. – Eksponaty cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Każdy element wystawy zawiera też pouczające informacje, dzięki czemu ekspozycja nie tylko bawi i przyciąga wzrok, ale również uczy – dodaje.

Wystawa potrwa do soboty 18 września 2010 roku. Tego dnia nastąpi kulminacja Eko-Akcji Centrum Handlowego Max. Każdy, kto tego dnia przyniesie co najmniej pięć kilogramów makulatury lub elektro-śmieci, otrzyma sadzonkę w prezencie. – Akcja na tyle spodobała się mieszkańcom Tarnowa, że zdarza się, że zgłaszają się do nas klienci „strasząc”, że gromadzą duże zapasy, specjalnie na najbliższą sobotę. Będziemy przygotowani na każdą ilość – wyjaśnia Łukasz Tomczak.

W Centrum Max zaplanowano również dodatkowe atrakcje o tematyce ekologicznej. Tego dnia nastąpi również finał konkursu ekologicznego dla szkół. Placówki, które przez ponad dwa tygodnie zebrały najwięcej makulatury otrzymają wartościowe nagrody pieniężne, ufundowane przez CH Max. – Zaangażowaliśmy się w Eko-Akcję, licząc, że możemy zaproponować klientom nie tylko rozrywkę i rodzinne atrakcje, ale również przyczynić się do stworzenia mody na bycie eko. Dbanie o środowisko nie musi być nudne i o tym chcielibyśmy przekonać mieszkańców Tarnowa i okolic – kontynuuje Tomczak.