W tym czasie na terenie Galerii Askana odbędą się gry, zabawy oraz wiele konkursów i atrakcji, wśród których znajdą się występy zespołów dziecięcych, występ iluzjonisty Carlosa, pokaz zabytkowych samochodów oraz motocykli, a także pokazy ratownictwa medycznego i policji. Atrakcją będzie konkurs „Narysuj swoje marzenie” z nagrodami ufundowanymi przez firmę Simax (telewizor oraz dwie konsole do gier).

W ubiegłym roku podczas pierwszej edycji Dnia Marzeń w Galerii Askana zbadano chłopca, który od tego czasu kontynuuje leczenie w specjalistycznych ośrodkach medycznych.

Galeria Askana została oddana do użytku we wrześniu 2007 roku. Obiekt ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, 18 tys. mkw. GLA, na której znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. Wśród najemców znajdują się: C&A, Promod, Reserved, Solar, delikatesy Bomi oraz kino multiplex Helios. Właścicielem Galerii Askana jest Caelum Development, irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie. Została utworzona w 2002 roku przez spółkę Capital Partners, prywatnego irlandzkiego inwestora z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii, Niemiec i Węgier.