Wszyscy, którzy 19 września bieżącego roku w godzinach 10.00-18.00 pojawią się w centrum handlowym King Cross Praga, będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia i cholesterolu oraz obliczyć wskaźnik BMI. Klienci galerii będą mogli również skorzystać z konsultacji kardiologicznych i dietetycznych. Badania i konsultacje odbywać się będą w pasażu galerii King Cross Praga w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: Zadbaj o swoje serce!. Udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Centrum handlowe King Cross Praga zostało otwarte w 1996 roku na Pradze Południe przy ul. Jubilerskiej 1/3 jako pierwsze centrum prawobrzeżnej Warszawy i jedno z pierwszych w stolicy. Położone jest w bezpośredniej bliskości ważnego węzła komunikacyjnego prowadzącego z centrum miasta w kierunku Lublina, Terespola, a także okolicznych miejscowości i dzielnic, tj. Sulejówka, Międzylesia, Wawra, Rembertowa czy Anina.

Powierzchnia całego centrum wynosi ok. 27 tysięcy metrów kwadratowych, z czego znaczną część zajmuje hipermarket Real. Do dyspozycji klientów centrum handlowe King Cross Praga oddaje 70 punktów usługowo-handlowych, dzięki którym możliwe staje się załatwienie wszystkich potrzeb codziennego życia w jednym miejscu.