Ze względu na charakter składowanego towaru w magazynie Damco w Mszczonowie powstała strefa dedykowana do obsługi alkoholi wysokoprocentowych. Na wydzielonej powierzchni obowiązują podwyższone zasady bezpieczeństwa tj.: ograniczony dostęp, monitoring CCTV, zaostrzone procedury operacyjne, dodatkowo: re-kontrola przed załadunkiem, pełna rejestracja operacji w oparciu o technlogie RF i wykorzystanie systemu WMS.

– Grupa Żywiec jest znana z warzenia, a także z własnej dystrybucji prawie 20 rodzajów piw. Mało osób wie, że jesteśmy również jednym z największych dystrybutorów w Polsce wody, napojów, win i właśnie mocnych alkoholi. Taka wygodna komplementarność oferty daje nam przewagę konkurencyjną i rosnącą liczbę odbiorców – mówi Bronisław Kowalski, dyrektor ds. portfolio zewnętrznego Grupy Żywiec.

Damco już od kilku lat współpracuje z branżą piwowarską. Magazyn w Mszczonowie stał się centralnym magazynem dla sieci dystrybucyjnej Grupy Żywiec, skąd realizowane są wysyłki do oddziałów klienta, jak i magazynów centralnych sieci handlowych.

– To kolejna nisza, którą Damco konsekwentnie wypełnia. Już od pewnego czasu w naszej strategii rozwoju znajduje się obsługa alkoholi wysokoprocentowych, białego AGD oraz towarów niebezpiecznych [ADR] – mówi Andrzej Lada-Kubala z firmy Damco.

Firma Damco Poland  jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań logistycznych. Na rynku działa od ponad 20 lat.