Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu powołano w celu zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie przyjaznych dla środowiska form transportu. Jest to odpowiedź na negatywne skutki systematycznie wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. Tegoroczną edycję promować będzie hasło „Mądry transport – lepsze życie”. Kampania potrwa od 16 do 22 września.

– Postanowiliśmy wspólnie promować ideę zrównoważonego transportu, która jest nam bardzo bliska. Mamy nadzieję, że inicjatywy takie jak Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przyczynią się do pozytywnych zmian. – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. – Na co dzień zachęcamy naszych klientów do korzystania z alternatywnych dla samochodów środków transportu. Do naszego centrum handlowego można bez problemu dojechać rowerem, autobusem lub jedną z czterech linii tramwajowych – zachęca.

W najbliższy weekend Port Łódź poświęci najwięcej uwagi promocji jazdy na rowerze. Przez trzy dni klientów mobilizować będzie hasło „Łodzianie na rowery!”. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawy i zajrzeć do punktów informacyjnych.

W ramach tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Port Łódź oraz IKEA współpracują z Fundacją Fenomen Normalne Miasto, Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, Łódzką Inicjatywą na Rzecz Przyjaznego Transportu, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Instytutem Spraw Obywatelskich i Centrum Szkoleń Medycznych CSMed.